Как да използваме йонизатор за вода, за да се предпазим от вируси
Според научни изследвания някои вируси и бактерии се задържат до 24 часа върху метал, стъкло и хартия, както и до 96 часа върху пластмаса.
Как да се предпазим
- Третирайте всяка необработена повърхност като рискова и потенциално заразна!
- Измивайте редовно ръцете си със сапун и киселинна вода от йонизатор с pH под 4 поне за 30 секунди след всеки контакт с рискова повърхност.
- Избършете всички достъпни повърхности (маси, столове, плотове и др.) с памук или кърпа напоена с 90-градусов етилов спирт и при необходимост избърсвайте отново.
- Напълнете пулверизатор с 90-градусов етилов спирт и напръскайте всички повърхности, които не можете да забършете (мека мебел, дрехи и др.). Дръжте го на удобно място до входната врата и пръскайте ръцете си при всяко влизане и излизане.
Пийте вода само от стъклени контейнери!
- Когато се налага да излизате от дома си, наливайте пречистена вода от йонизатор в стъклена бутилка или контейнер. Носете винаги пулверизатор с 90-градусов етилов спирт и пръскайте бутилката, преди да пиете от нея.
- За да намалите риска от заразяване, обработвайте всички сурови хранителни продукти, които влизат в домакинството.
- Веднага махайте и изхвърляйте всички картонени опаковки, защитни фолиа и други опаковки от купените продукти за готвене в отделен плик за изхвърляне.
- Измивайте със сапун под течаща киселинна вода от йонизатор с pH под 4 всички стъклени бутилки и буркани, силиконови и пластмасови бутилки и опаковки.
- Накисвайте плодове, зеленчуци, месо, варива и други продукти за около десет минути в дълбок съд с вода от йонизатор с най-висока степен на киселинност (pH под 4). След това ги накисвайте за същото време във вода от йонизатор с най-високата степен на алкалност (pH над 10). Рязката промяна в pH може да унищожи вируса.